Čína

Čína je více než v dobrém slova smyslu podivná, záhadná a v neposlední řadě atraktivní. Dovolená v Číně je zážitek na který se nezapomíná. Patří k jedné z nejrozvinutějších civilizací. Je také zemí zarážejících kontrastů: pálivé teplo z asijských pouští, tropické pralesy a mlčící ledovce. Evropan si zde bude připadat jako na jiné planetě.

Důvodů proč jet do Číny je spoustu. Země za sebou má bouřlivou historii, ale i v současné době prochází většina oblastí neustálím vývojem.Každá část Číny má co nabídnout a při výběru kam se vydat nemůžete udělat chybu. Pokud přeci jen nevíte kam se podívat nechte to na cestovní kanceláři se kterou bude cestovat. Ta Vám nabídne několik okruhů a fakultativních výletů. Nicméně vybírejte pečlivě. Některé cestovky nabízejí okruhy Čínou se začátkem a koncem v Pekingu. Ve skutečnosti se, ale za hranice Pekingu vůbec nepodíváte.

K vycestování budete potřebovat turistická víza s platností minimálně na 3 měsíce. Pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců. Dále je nutné mít zpáteční letenku. Potřebná jsou i očkování.