Egypt

Egypt je plný luxusních středisek s nichž většina má svou písčitou pláž přímo u hotelu. Egypt nabízí mimořádné krásy podmořského světa Rudého moře a velkou pyramidu v Gíze. posvátnou řeku Nil, chrámy v Luxoru, Abú Simbel a dalším skvělé památky starověké civilizace. Dovolená je cenově dostupná a když chytíte dobrý last minute podíváte se do Egypta velmi levně.

Dovolená v Egyptě patří mezi velmi vyhledávané. Volit zde můžete různé úrovně ubytovaní. Hotely jsou vždy dobře vybavené. Některé z nich jsou ve větších městech jako je třeba Hurghada, ale některé stojí samostatně v odlehlých oblastech na pobřeží.

Možností kam se vydat je hned několik. Můžete navštívit pyramidy v Káhiře nebo Luxor. Na lodi se můžete vydat za šnorchlováním nebo na čtyřkolkách do pouště.

Počasí je velmi horké. Země patří mezi místa kde je nejméně dešťových srážek na světě. V létě teploty dosahují i více jak 40 stupňů. Pokud nemáte rádi tyto vysoké teploty vydejte se do Egypta mimo hlavní sezónu kdy teploty nejsou tak vysoké.