Indie

Do Indie odjíždí většina cestovatelů s batohem na zádech respektive necestují s cestovní kanceláří, ale celou cestu si plánují sami. Většinou pak v Indii tráví několik týdnů. Je to dobrý způsob jak zemi poznat co nejlépe. Chcete to, ale hodně plánování a celou cestu si dobře připravit.

Indie je naprosto odlišná od toho na co je moderní Evropan zvyklí. Na ulicích je velký hluk, špína a zápach. Běžně potkáte volně se pohybující krávy. To, ale samozřejmě není jediné co Vám země nabídne. Indie – země s bohatou kulturou a bohatou historii. Země mnoha tváří a barev. Běžně budete potkávat poutníky jejichž jediným majetkem je to co mají zrovna na sobě.

Indie je stát, v jižní Asii. Zabírá většinu poloostrovní indickém subkontinentu. Indie sdílí hranice s Pákistánem na západě, s Čínou, Nepál a Bhútán, na v severo-východě s Bangladéšem a Nepálem na východě. Kromě toho Indie má námořní hranici s ostrovem Maledivy na jihozápadě a se Srí Lankou a Indonésii a na jihu. Sporné území Džammú a Kašmíru má společnou hranici s Afghánistánem.