Indonésie

Indonésie – země mystiky a tajemství, barevné obřady a rituály, mangrovových močálů a neprostupné džungle. Majestátní hory a překrásné laguny s přírodními plážemi. Antické chrámy a paláce, směs jazyků a národností, podmanivé jižní slunce, obrovský počet nádherných barev, vůní východní koření, rýžové a čajové plantáže a spousty sopek. Jak je pestrá Indonésie stejně tak jsou rozdílní i její obyvatelé – desítky kultur, jazyků a zvyků bude jinde těžko hledat.

Každý z ostrovů souostroví kterých je na 17000 má svůj vlastní styl, zvyklosti, jedinečnou kulturu a neuvěřitelné množství exotických rostlin a živočichů. Mezi nejznámější patří Bali a Lombok. Na některých ostrovech nejsou známky civilizace a na dalších najdete moderní hotely. Co Vás na Indonésii nejvíce upoutá bude její příroda. Žije zde mnoho zvířat, které jinde na světě nenajdete. Můžete třeba pozorovat volně žijící orangutany v národním parku Kutai.

Pro vstup do země budete potřebovat vízum a pas platný ještě minimálně 6 měsíců. Žádná očkování nejsou nutná, ale doporučuje se očkování proti žloutence.