Irsko

Irsko (Eire) – smaragdový věčně zelený ostrov, který každý rok navštíví miliony turistů z různých zemí světa. Strhující historie, památky a středověká architektura. Staré tradice zde pokojně koexistují s novými technologiím současného svět. Počasí je oceánské ovlivňované Golfským proudem. Často prší. Déšť je, ale spíše mrholením a nikdy netrvá dlouho. Teploty nejsou nijak vysoké ani v létě. Nejteplejší měsíc je červenec s maximální teplotu během dne 25 stupňů.

Příroda je od kamenité měsíční krajiny, zelených lesů a kopců, jezer až po palmy v jihozápadní části ostrova. Asi nejvýraznější přírodní útvar jsou Cliffs of Moher – kolmé skalní útesy vystupující z moře na západě Irska, které místy dosahují výšky až 200 metrů. Je to fascinující místo, které doporučujeme navštívit.

Stejně tak doporučujeme navštívit hlavní město Dublin. Obzvláště pro Čechy bude lákavé vyzkoušet některou z místních vyhlášených hospod. Samozřejmě to není to jediné co v Dublinu najdete. Město je nabité historií a památkami.

Irové jsou velmi přátelští a hosté jsou vždy vítáni.