Japonsko

Japonsko je naprosto odlišné svou kulturou geysh samurajů, Origami, bonsají a čajových obřadů. Země je označována za zemi vycházejícího slunce. Památky v Japonsku jsou bohaté na rozmanitost a svůj vznik. Uvidíte zde více než vůbec očekáváte. Samostatnou kapitolou je bohatá historie plná válek a intrik.

Každý má o Japonsku svou individuální představu. Až zde zjistí, že to je nejvíce nevyzpytatelná země na světě. Popsat všechny zajímavosti je na samostatnou knihu. Stejně jako kultura jsou fascinující i města nejen svou rozlehlostí, ale i moderními stavbami. Města jsou na rozdíl od vesnic velmi rušná. Specifická je i japonská kuchyně a způsob stolování. Určitě při své návštěvě Japonska do nějaké restaurace zajděte.

Před odjezdem na dovolenou do Japonska můžete nastudovat spousty materiálů, ale po příjezdu a každý den pobytu budete stejně neustále překvapováni. Počasí je nevyzpytatelné a jsou velké rozdíly i rámci jednoho ostrova. Koncem léta přicházejí tajfuny. Vyjímkou nejsou ani zemětřesení.

Japonci jsou velmi slušní a zdvořilí lidé. Chování a vystupování je zcela odlišné od toho na co je běžný evropan zvyklí.