Jemen

Jemen je leží na jihu s Arabského poloostrova. Na severu hraničí se Saúdskou Arábií, na severovýchodě s Ománem. Jemen má více než 200 ostrovů. Zvláštní je klima v Jemenu. Vysoká vlhkost vzduchu dosahuje 96% v létě v kombinaci s horkem. Na jihu s vydatnými srážkami, v průměru 500-700 mm za rok. Náhorní plošina je znatelně sušší.

Jemen patří mezi arabské země kde se lidé nejvíce řídí pravidly islámu. Na ulice nepotkáte dospělou ženu, která nebude zahalena. Nicméně turistů včetně žen si místní muži nevšímají. Agresivně se nechovají ani pouliční prodavači a nesesypou se na Vás hned jak se objevíte na ulici jak je tomu zvykem třeba v některých afrických státech.

Pokud se do země vydáte budete mít pocit jako opravdoví cestovatelé – objevitelé. Nikde nebudete potkávat davy turistů ani stánky ověšené kýčovitými suvenýry. Po příletu lehce nabudete dojmu, že jste se ocitli v jiném století. Vaše cesta pravděpodobně povede do Starého města Sana´a kde se ještě staví hliněné domy a není to tak dávno co se na noc zavíraly brány města. Ale i sem pronikají vymoženosti moderního světa. Nikde nenajdete turistické památky. To ani není potřeba. Každý kdo Jemen navštíví hned pochopí proč.

Letecký spoj do země nejčastěji vede přes turecký Istanbul.