Jordánsko

Největší část území Jordánska zabírají skalnaté a písečné pouště, nízké hory a náhorní plošiny. Pouze malá část území na severozápadě země (Ghor Al Gore) stejně jako úzký pás podél Mrtvého moře je vhodný pro zemědělství. Ve středním a jižní regionu dominují pouště kde se jen zřídka vyskytují malé oázy.

Asi nejznámějším místem je skalní město Petra, které bylo sídlem Nabatejců. Sem také míří většina turistů. Naproti tomu málo kdo zná, že i Jordánsko má stejně jako Izrael Mrtvé moře. Méně známá je také tzv. měsíční krajina Vádí Rúm. Většina cestovních kanceláří v rámci poznávacího zájezdu tyto dvě sousedící země spojuje. Turisté, ale Jordánsko nenavštěvují tolik jak by si zasloužilo. Spíše ho do své trasy zahrnují cestovatelé, kteří podnikají cestu po zemích Blízkého východ. Ti ovšem cestují bez cestovních kanceláří a celou cestu si organizují sami.

Léta jsou horká a v zimě je poměrně chladno. Relativně teplo i v zimě je jen u Rudého moře. I přes svou polohu je Jordánsko bezpečná země a lidé jsou přátelští. Na severu sousedí se Sýrií, na východě s Irákem, na západě s Izraelem, na jihu a jihovýchodě se Saúdskou Arábií. A malou část jižní hranice země omývají vody zálivu Aqaba Rudého moře, který je pro Jordánsko velmi důležitý.