Kanada

V Kanadě se spojila americká kultura s evropskou. Dovolená v Kanadě Vám umožní poznávat krásy nespoutané přírody a moderních velkoměst. Slavné Niagara Falls, most Jacques Cartier v Montrealu, krásná provincie Quebec, obrovské mrakodrapy v Torontu obklopené mnoha parky plné zeleně. Kanada má několik národních parků, která patří mezi nejkrásnější na světě. Severní hranice sahá až do Arktidy. Na východě omývají břehy vlny Atlantiku a na západě vlny Pacifiku. Na jihu sousedí s USA. Mnozí mají za to, že Kanada je podobná sousednímu USA. Není to tak.

Cestování do Kanady pro Vás bude seznámením s moderními městy, starověkými pevnostmi, krásné přírody Arktidy a velkolepých národních parků a pravěké přírody. Kanada je druhým největším státem po Rusku a zároveň v první desítce ekonomicky vyspělých zemích na světě. Obecně se považuje za zemi s nejvyšší životní úrovní a nejmenším počtem obyvatel na kilometr čtverečný.

Vízová povinnost byla pro občany ČR teprve v roce 2007. To platí pro pobyt nepřesahující délku 6 měsíců. Není potřeba ani žádné očkování. Počasí si musíte zjistit před odjezdem podle oblasti do které se chystáte. Počasí je v různých částech země odlišné. Obecně platí, že horká léta a mrazivé zimy jsou spíše ve vnitrozemí.