Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou ostrovy věčného jara, mírného podnebí, jedinečné přírodní krajiny, těžkého vzduchu z Atlantského oceánu, pláží s vynikajícím servisem a dobrou kuchyní. Je to dobrá volba pro ty co chtějí ohřát v čase kdy u nás panuje zima. Ostrovy, kterých je sedm (El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, La Palma, Tenerife) jsou tradičním cílem turistů již dlouhá léta. Kanárské ostrovy leží v Atlantském oceánu a jsou autonomní oblastí Španělska.

Zde se Vám dostane mnoho nezapomenutelných zážitků. Prastaré pyramidy, papoušci, vulkán Teyde, večeře při svíčkách, noční show v rytmu flamenka. Pláže jsou nekonečně dlouhé a není problém si najít místo kde se nebudete muset tísnit s turisty. Což je na destinaci jejíž ekonomika je z 80% postavena na cestovním ruchu příjemné. Turistů je zde opravdu hodně. To je snad jediný zápor, které tohle místo má.

Na ostrovech prší jen málokdy. Průměrná teplota po celý rok se pohybuje v rozmezí od 19 stupňů v zimě až po 26 stupňů v létě.