Kréta

Kréta nabízí čisté moře a sluncem zalité pláže. Dovolená na Krétě je mimo jiné jistota teplého počasí po celé léto. Sezóna začíná už v květnu a končí až v říjnu. Nejvíce teplo je v srpnu. Je to jedno z nejteplejších míst v Evropě. Pokud nemáte rádi vysoké teploty navštivte ostrov konec nebo začátkem sezóny. Mírné subtropické podnebí nejvíce prospívá našemu zdraví. Hotely nemají takový standart jak je běžné ve většině dovolenkových destinacích. Při výběru raději vždy přidejte jednu hvězdu navíc.

Proč si jako cíl své dovolené vybrat Krétu? Je vhodná pro každého kdo má rád nejen povolování u moře. Můžete také poznávat přírodní krásy ostrova a jeho historii. Ideálním způsobem jak destinaci nejlépe poznat je pronájem auta nebo skútr.

Kréta je největší řecký ostrov a pátý největší v oblasti Středozemního moře. Je centrum starověké civilizace v Evropě a zároveň moderní turistické centrum v oblasti Středozemního moře. Ostrov je téměř ve stejné vzdálenosti od Evropy (110 km), Asie (175 km) a Afriky (300 km) . Let z Prahy trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut.