Maďarsko

Maďarsko je zemí krásných jezer a více než 500 termálních pramenů a to i přímo v Budapešti. Maďarsko je skutečným lázeňským resortem. Balaton je zase skvělé místo k relaxaci. Možností jak zde strávit dovolenou je několik a i bez moře si zemi zamilujete. Určitě doporučujeme vyzkoušet termální lázně, kterých je tu opravdu hodně. Některé cestovní kanceláře se zaměřují lázeňské pobyty. Provozovat zde můžete všechny myslitelné sporty od tenisu až po jízdu na koni a vysokohorskou turistiku. Milovníci historie zde najdou stejně jako u nás velké množství památek. Nebo můžete jen  tak lenošit na břehu Baltského jezera.

I možnosti ubytování jsou široké. Pokud se rozhodnete poznat zemi s batohem na zádech můžete spát pod širákem nebo si najít nějaký kemp. K dispozici jsou i ubytovny a samozřejmě i hotely různé úrovně.

Země byla hojně navštěvovaná před pádem železné opony. Byla to jedna z mála možností zahraniční dovolené. V dnešní době neomezeného cestování se na zemi trochu pozapomnělo. Nejvíce za to může chybějící moře. Výhodou pro nás je, že to není daleko a dá se tam v pohodě dojet autem. Můžete, ale zvolit i autobus nebo vlak. Země je navíc od roku 2006 člen EU, takže k vycestování prakticky nic nepotřebujete.