Maledivy

Maledivy mají oprávněně pověst ráje. Nebudete zde zklamáni pokud jsou pro Vás rájem nekonečné bílé pláže, potápění do tropické zeleně a křišťálově čistý lagun, šumicí moře pod sluncem. Pokud máte rádi potápění bude to pro vás jistě omračující dovolená. Indiferentní korálové útesy a bohatý mořský život je na souostroví samozřejmostí. Ostrovy leží v rovníkovém pásmu což zajišťuje celoročně stálé počasí. Teploty se pohybují od 27 do 34 stupňů celoročně. Let z Prahy trvá přibližně 12 hodin. Žádná víza nejsou potřeba.

Navštivte Maledivy. Destinace patří mezi oblíbená místa kam jezdí každý rok stále více Čechů. Nejvíce si zde užijí milovníci potápění a podmořského světa. Korálové útesy jsou velmi zachovalé i díky zákazu veškerých motorových sportů.

Maledivy jsou dva téměř paralelní řetězce ostrovů, které lemují korálové útesy a rozkládající se na poměrně malé vzdálenosti od sebe na úseku 820 km. Existuje 1196 ostrovů, které tvoří 26 atolů, z nichž pouze 199 je obydleno a zhruba 100 jich je otevřeno pro návštěvníky. Z celkové rozlohy země asi 90 tisíc čtverečních kilometrů je pouze 298 metrů čtverečních km obydleno.