Nový Zéland

Nový Zéland je jednou z nejvíce šetrných zemí k životnímu prostředí z celého světa. Skládá ze dvou hlavních ostrovů – severní a jižní, které jsou oddělené Cookovou úžinou a z několika menších ostrovů. Nový Zéland to jsou průzračná jezera a zelené louky. Vrcholky hor jsou pokryty věčnými ledovci, které jsou zdrojem mnoha minerálních pramenů. Roční doby jsou zde obrácené než u nás. V zimě je léto a v létě je zima.

Turisté si za cíl své cesty tuto destinaci vybírají hlavně kvůli fascinující přírodě. Je zde nepřeberné množství možností jak svou návštěvu země prožít a jakým způsobem ji poznat. I u nás najdete specializované cestovní kanceláře na tuto oblast.

Z ČR na Nový Zéland není přímý letecký spoj. Letět můžete z Vídně nebo Frankfurtu s jedním přestupem v Austrálii. Přestupovat můžete také v Indonésii nebo Thajsku. Případně ještě můžete letět z Londýna. Zde záleží jakou zvolíte leteckou společnost. Víza pro vstup na území Nového Zélandu nejsou potřeba. Můžete, ale potřebovat tam kde budete přestupovat.