Rumunsko

Rumunsko je místo kde si dovolenou jistě užijete. Je zde mnoho krásných míst a zajímavostí. Hrad Dracula, moderní lázeňská centra, velmi chutná jídla a skvělé víno. Není to destinace pro trávení dovolené na hotelu a povalováním na pláži. S batohem na zádech se sem jezdí především na trek. Do Rumnska se pořádají především turistické a cyklistické zájezdy. Je zde spousta skvělých terénů. Nádherné jsou rumunské hory, které jsou nejčastějším cílem cestovatelů. Pro horolezce doslova ráj. Jsou zde i skvělé možnosti lyžování.

Dovolenou jistě užijete. Rumunsku působí nedotčeným dojmem. Zde si každý bude cítit jako opravdový cestovatel. Do země se lze dostat několika způsoby. Jedním z méně obvyklých způsobů je cestování vlakem. Ubytování lze řešit několika způsoby. Ti opravdový cestovatelé budou nocovat v horách ve stanu. Můžete volit i horskou chatu až po hotely ve městech.

Mezi lidmi se o Rumunsku traduje spousty mýtů. Především musíme hned vyvrátit, že jde o zemi kde Vás okradou hned po příjezdu. Kriminalita zde není výrazně odlišná od jiných států Evropy.