Slovinsko

Slovinsko patří mezi alpské země. Země má hned po Finsku největší lesní plochou na jednoho obyvatele v Evropě. Což zaručuje vždy čerstvý vzduch. Slovinsko se zaslouženě nazývá zeleným pokladem Evropy. Nepanují zde žádné extrémní teploty. Mírné zimy a v létě teplota nedosahuje unavujících teplot.

Dovolená ve Slovinsku je pro Čechy věcí neznámou. Můžete zde strávit letní i zimní dovolenou.Nádherná panenská příroda a pár nádherných kilometrů (50 km)  středomořského pobřeží. Najdete zde několik dobře připravených letovisek. Slovinsko má velké množství termálních pramenů, které Vás okouzlí. Destinace nabízí i výborné podmínky pro lyžování a další alpské sporty. Nachází se zde i jeden z největších jeskyních systémů na světě Postrojna Jama, který má 20 km chodeb.

Ještě si myslíte, že by mělo Slovinsko i nadále unikat Vaší pozornosti? Země pro cestovatele skýtá netušené možnosti. Velkou výhodou je snadná dostupnost. Autem tam jste zhruba za šest hodin jízdy. Zajímavou alternativou je vyrazit vlakem.