Švédsko

Švédsko je velmi rozmanité a bohaté na kontrasty. Turisté do Švédska nejčastěji jezdí v létě kdy není taková zima. Navíc v zimě zde vládne polární noc kdy je denní světlo jen pár hodin. Příroda je typicky severská s bohatou faunou a flórou s mnoha jezery. Jehličnaté lesy jsou nenarušené a plné zvěře. Většina rostlin a zvěře je chráněna zákonem. Nejznámějším zvířetem Švédska je los, který Vám může klidně zkřížit cestu, když bude přecházet silnici. Po celé zemi najdete velké množství kempů a hostelů kde není problém se ubytovat. Na své si přijdou i vyznavači stanování. V tom nejsou žádná omezení a stan si můžete postavit prakticky kdekoliv.

Skoro 15% území se nachází za polárním kruhem zatím co jich země je ve stejné zeměpisné šířce jako Kodaň v Dánsku. Proto jsou i velké teplotní rozdíly mezi severem a jihem. Počasí je ovlivňováno Golfským proudem. Na sever země proudí studený vzduch ze Sibiře. Zima je deštivá a v létě není moc teplo.

Švédsko je hospodářsky vyspělá země. Švédská města jako Göteborg, Malmö nebo Stockholm Vás v mnohém překvapí. Minimálně svou architekturou.