Švýcarsko

Švýcarsko je krásná a čistá země. Služby pro turisty jsou na velmi vysoké úrovni. Pro vyznavače turistiky a cyklistiky je zde mnoho stovek kilometrů dobře udržovaných tras. To samozřejmě platí i pro lyžařská střediska. Díky vysoké nadmořské výšce některých středisek se zde dá lyžovat i v létě. Švýcaři lyžování milují. Je i zemí výrobců nejlepších hodinek na světě, velmi chutných sýrů a nejspolehlivější bank. To je dlouho symbolem a prestiže pro turisty z celého světa. Většina území má horský ráz.

Bohatá země s nízkou kriminalitou je pro mnohé symbolem luxusu. Mnoho mezinárodních firem zde má svá sídla. Hovoří se zde čtyřmi jazyky. Nejvíce obyvatel hovoří tzv. švýcarskou němčinou. Švýcaři jsou srdeční lidé, kteří jsou na svou zemi hrdí. Země je rozdělena na 26 tzv. kantonů s hlavním městem Bern.

Nejnavštěvovanějším místem jsou pochopitelně Alpy. Nadšeni budete i když se do hor vůbec nevydáte a zůstanete ve městě. Počasí je všudypřítomným horám nevyzpytatelné. V zimě jsou běžné velké přívaly sněhu. Velké rozdíly jsou i mezi severem a jihem země.