Tunisko

Tunisko je jedním z nejstarších letovisek na světě a mnoho kilometrů krásných písečných pláží, stovky hotelů s velmi moderní infrastrukturou a vyspělých služeb, léčebné prameny termálních vod, moderní lázeňská centra stejně jako velké množství jedinečných historických památek.

Destinace je našim turistům dobře známá a stále velmi oblíbená. V podstatě se dá říct, že pokud nevíte kam letos na dovolenou v Tunisku jste ještě nebyli vyražte právě sem a nebudete zklamáni.

Počasí je většinu roku slunečné. Občas sprchne. Podnebí podobné africkému je na jihu země. Zde teploty dosahují 40 stupňů. Přestože sem turisté jezdí hlavně kvůli sluníčku, teplu a plážím nemusíte svou dovolenou trávit pasivním poleháváním u moře. I zde se nabízí spousty cest za poznáním a dobrodružstvím.

Poslední dobou stále více lidí cestuje na dovolenou právě do této krásné, slunečné země plné zajímavých památek, milých vlídných lidí a nádherně blankytného moře s bílými plážemi.

Tunisko nabízí svým návštěvníkům památkové vyžití či jen turistům užívajících si dovolenou mnoho příležitostí a možností ho poznat. Každý ocení bohatou historickou kulturu, od památek typu nejstarší mešita po místní trhy, kde Vás velmi příjemně překvapí Tunisané, kteří jsou výborní obchodníci. Nejen že své výrobky většinou vyrábí sami, ale jsou velmi typické svou kulturou i historií.

Rádi Vám budou vyprávět o jejich náboženství, vyznání, kultuře a žití všeobecně. Zajímavostí pro Vás může být jejich obchodní duch. Kdo s nimi nesmlouvá, je pro ně člověk urážející jejich obchod. Milují smlouvání a divily byste se, o kolik můžete danou věc usmlouvat. Rádi se s Vámi hádají a diskutují a přou o ceně, ale nakonec když vidí, že neustoupíte a chcete odejít, přistoupí na Vaší cenu, jelikož by přišli o obchod a ten je kolikrát živí, vlastně celou jejich rodinu.

Dnešní nabídky dle zájezdů do Tuniska jsou velmi výhodné, lákavé a cenově dostupné. Většina hotelů je moderně vybavena a řídí se heslem „host, náš pán“. Připraví pro Vás na každý den zajímavý program, abyste si dovolenou užili a nenudili se. Populární je například potápění, golf a různé vodní atrakce.

Co určitě potěší Vaše pohodlí a zpříjemní dovolenou, jsou pláže s lehátky a slunečníky, které patří určitému hotelu a nikdo kromě hostů hotelu na ně nemůže, dokonce se může stát, že Vám osobní věci na pláži bude hlídat tzv. Security man, který je samozřejmě zaměstnancem hotelu. Nespletete si ho ani s nikým jiným, jelikož má tričko z hotelu a věřím, že se může i něčím prokázat. Další zajímavostí ohledně osobních věcí je, že přes tuto soukromou pláž hotelu nepustí nikoho kromě hostů hotelu, ani tvz. plážové obchodníky, kteří Vám nabízejí různé ovoce, látky, zájezdy.

Jeden měsíc v roce drží Tunisané tvz. Ramadán, jedná se o tvz. půst. Znamená to, že od východu slunce do západu nesmí se dopouštět pozemských radostí, jako je pít, jíst, kouřit, mít pohlavní styk, žvýkat. Pouze ženy těhotné, děti, staří a nemocní lidé toto smí porušit. Většina restaurací v tomto období má buď zavřeno, nebo přizpůsobenou výjimečnou otevírací dobu. Ale po západu slunce byste měli vyjít do ulic a podívat se na místní život, končí půst a začínají oslavy, rodina se schází u stolu a kolikrát muži do noci debatují a pokuřují vodní dýmky u stolu.

Velmi zajímavé mají v Tunisku zákony a další tradice. Například velmi přísné tresty za drogy. Když zde kouříte marihuanu, můžete se dostat do vězení až na dva roky a za prodej je deset let bez milosti. Tunisané si však na toto dávají pozor a neradi se o tomto baví, navíc když je žádáte o nějakou takovou drogu, jsou velmi opatrní. Takže kdo by si rád prodloužil dovolenou, ví jak.

Další zajímavostí je, že když se u nás jde do první třídy, dostávají prvňáčci kornout a doprovází je rodiče, to samé je i v Tunisku, avšak se to opakuje každý rok, Každý rok doprovází celá rodina děti do škol a nachystají menší oslavu.

Snadné cestování po Tunisku Vám zajistí půjčovny aut, ale hlavně taxi, které je zde docela levné, avšak doporučuje se říkat si cenu předem, protože se Vám může stát, že se Vám cesta prodraží díky nepoctivým řidičům. Zato dámě v hotelu, která Vám pravidelně uklízí pokoj, je slušnost nechat na posteli pár drobných. Uděláte to dvakrát a věřte, Váš pokoj bude nablýskaný a vygruntovaný jako nový.

V hotelech a i v obchodech se velmi dobře domluvíte anglicky, ale i francouzsky.  Setkala jsem se i s česky hovořícím obchodníkem.

Jestli toužíte po skvělé, relaxační dovolené plné aktivit či naopak klidu na krásné písčité pláži s čistým modrým mořem, neváhejte, leťte do Tuniska. Určitě Vás mile překvapí vstřícnost a pohostinnost Tunisanů a jejich rodin.

Tunisko se nesprávně označuje jako Tunis. To je, ale hlavní město Tuniska.