Vietnam

Spousta lidí u nás má na Vietnam zkreslený a špatný pohled především komunitě, která u nás žije. Věřte, ale že Vietnam to nejsou zdaleka jen rýžová pole a lidé žijící v jednoduchých obydlí. Tato představa většiny lidí je zcela mylná. Vietnam je zelená země plná rýžových polí a kokosových hájů podél řek se slunce v oparu nad obzorem. Křišťálově čistá modrá mořská voda, horké slunce, hlučné vietnamské trhy, exotické ovoce, různé mořské produkty, krásné úsměvy vietnamských žen a palmy.

Země nabízí spousty cestovatelských zážitků jako každá jiná destinace. Ve Vietnamu můžete strávit dovolenou v luxusním hotelu a povalováním na pláži stejně jako jinde. Ale to by byla opravdu škoda. Lepší varianta je vydat se s batohem na zádech poznávat krásy této rozmanité země.

Počasí ovlivňují monzuny. Ty přicházejí v zimě a v létě. V zimním období přinášejí chladné počasí a ty letní naopak teplé počasí a větší množství srážek. Kdy se tedy do Vietnamu vydat? To hodně záleží na oblasti kam se chystáte vydat. Všeobecně nejlepší čas je duben a květen. Pokud se budete zdržovat v jižním Vietnamu zvolte zimní měsíce roku (myšleno u nás). Červenec až listopad zemi bičují prudké tajfuny.